BİZİ ARAYIN

Videolar
mdf banyo dolabı çeşitleri modelleri esenyurt

Banyo dolapları yapımı ölçülü 

MDF ve mdf'den banyo dolabı nedir?

MDF İngilizcesi   açılımı  Medium(orta) Density(diş) Fiberboard( tahta ve karışık sıkışık) bizdeki tanımının aksine sadece ahşap ile üretilmeyip daha farklı hammaddeler kullanılarak da yapılır ve Yalnız bu durumun Türkiyede ise bir istisna olarak sadece ahşap kullanılarak üretildiğini belirtmek gerekmektedir.  Türkiye de üretilen banyo dolaplar yurt dışında daha kompozit karışık malzemeler kullanılırken bizim ülkemizde mdf daha rafine biçimde ahşap işlenmiş ahşaptan üretilmektedir. dolayısı ile mdf banyo dolaplarıda daha çok ahşap mamülü halindedir üzerindeki kaplamalar pilastik benziri olasalarda

MDF, aynı suntada olduğu gibi lifli ahşabın yoğunlaştırılarak (çoğunlukla sıkıştırılarak) bir levha haline gelmesi işlemidir. Burada daha çok yapıştırıcıların tercih edilmesi de bu ürünün daha kaliteli olduğu anlamına gelir. MDF içeriğinde %90’ın üzerinde ahşap bulunur.

MDF LAM Nedir?

Bu da çok sık karıştırılan bir konu başlığıdır. MDFler söz konusu olduğunda aynı sunta da olduğu gibi dış etkilerden korunması önemlidir. MDF bu konuda kendiliğinden bir koruma sağlayamadığı için o ahşabın bir takım koruyucu ve reçinelerle kaplanarak korunması işlemine MDF lam adı verilir. MDF  lam son zamanlarda mobilya ve dekorasyon başta olmak üzere pek çok alanda kullanılır.

Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sunta ile mdf kıyaslandığında öncelikli farkın fiyat olduğunu görürsünüz. İçerisinde bulunan ahşap yoğunluğunun daha fazla olması nedeniyle MDF daha ağır ve daha sağlamdır. Sunta ise içerisinde boşluğun çok olması nedeniyle daha zayıf ve ince bir malzeme olarak dikkatleri üzerine toplar.

Sunta çoğunlukla ahşabın sıkıştırılması tekniği ile üretildiği için lamine edilmiş olsa bile dış etkilere karşı daha korunmasıdır. MDF üretiminde ise lamine  edilirken reçine ve kimyasallar daha yoğun bir şekilde kullanılır bu da mdf yi her yönü ile daha sağlam bir hale getirir.

Mdf Banyo Dolapları

Mdf banyo dolabı nedir sorusuna dönecek olursak, Mdf suntaya göre daha dayanıklı bir malzeme olduğu için banyo dolaplarında da çok sık tercih edilen bir ürün olarak ortaya çıkar. Bunun en temel sebebi dış etkilere, sıvı etkilerine dayanıklı olması, diğer ahşap ürünlerine göre daha hafif ve daha ekonomik olmasıdır. Pek çok özelliği bir araya geldiğinde mdf özellik bakımından ayrıcalıklı bir seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve mdf banyo dolapları seçeneklerine hızlı bir şekilde göz atmak için hazırladığımız internet adresimize göz atabilirsiniz.

Özellikle mutfak, banyo dolapları ve ev dekorasyonu ile ilgili aklınıza gelen her soru işaretinin cevabına son derece hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. Pek çok noktası ile dolaplarla alakalı aklınıza gelen soru işaretleri de kısa süre içerisinde cevaplandırılacaktır.

  
705 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret70276